TURKİHRACAT.NET 'TEN FİYAT TEKLİFİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye'den Almanya'ya çeşitli ürün gruplarını Türk İhracat şirketi farkıyla ulaştırabilirsiniz. Kurumsal ve bireysel olarak tüm müşterilere en uygun fiyat politikaları sunarak, hızlı bir şekilde karşı destinasyona ulaştırıyoruz.

Ülkemizin en büyük ihracat pazarlarından birisi olan Almanya, hazır giyim, makine, demir, otomotiv , fındık, meyve sebze, kuru bakliyat, iş giyim, halı ve perde ürünleri, tekstil ürünleri ihracatın en fazla yapıldığı ülke olarak göze çarpmaktadır.

Almanya ihracat şirketine 08:30 - 19:00 saatleri arasında hafta içi her gün 0212 210 00 50 numaralı çağrı merkezi ve operasyon@turkihracat.net mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye'den Almanya'ya İhracat Verileri

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine dayanarak sunulan bilgiye göre Almanya, 2017 yılının Ocak ayı ile Temmuz ayları arası döneminde en fazla ihracat yapılan ülkeler arasında 8 milyar 293 milyon 123 bin dolarla ilk sırada yer almaktadır. Son yıllarda Türkiye'nin en büyük ihracat pazarı olan Almanya'ya ihracat bu yılın ilk yedi ayında 2016 'nın aynı dönemine kıyasla yüzde %6,2 artış göstererek ne kadar önemli bir ülke olduğunu ispatlamaktadır.

Yurt içinden ihtiyaçlarına göre mal ve ürün grupları temin eden müşteriler Türk İhracat servisi ile yurt dışına ihracat yapabilir. Tamamen resmi ve belgeli olarak gümrüklenerek ilgili ülkeye ihracı ve tüm süreçle en ince ayrıntısına kadar deneyimli firmamız ilgilenmektedir. Hem sunduğumuz danışmanlıkla, hem de sağladığımız kaliteli ihracat hizmetleriyle sektörün en dinamik ve tecrübeli şirketi olarak ön plana çıkmaktayız.

Firmamız, Almanya ihracat hizmetleri ile en hızlı şekilde ürün ve hizmetlerin belirtilen hedefe gönderilmesi konusunda hizmet veriyor. Şirket ve firmaların tüm ürün ve hizmetleri yüksek güvenlik ile gerekli yasal mevzuatlar çerçevesinde ihracat hizmeti veriyor. İhracat bölgelerimizden birisi de Almanya’dır. Firmamız 7 gün 24 saat uzman personellerimiz eşliğinde kesintisiz bir hizmet anlayışına sahiptir. Almanya ihracat işlemleri yapıldıktan sonra şirket ve firma yetkilerine teslimat sonrası teslimat formu ister telefon ister mail ile bilgi verilerek bilgilendiriliyor.

Almanya İhracat Hizmetimizin Özellikleri Nelerdir?

Firmamız, Almanya ihracat hizmeti için donanımlı vasıtalara sahiptir. Ürünün çeşitliliği ve türüne göre her türlü araç temini mümkündür. Firmamızın Almanya ihracat işlemleri için ürün numunesinin gönderici tarafından bizlere teslim edilmesi gerekiyor. Bunun ana nedeni gönderilecek ürünün uluslar arası anlaşmalara uygunluğunun test edilmesi gerekiyor. Yapılan incelemeler ile ürün miktarına göre gerekli araç tahsisatı yapılarak gönderilecek yer ile irtibata geçilerek ürünün çıkış ve varış bilgileri veriliyor. Firmamız Türkiye’den Almanya’ya ve Almanya’dan Türkiye’ye ithalat ve ihracat işlerini karşılıklı olarak yapıyor. Almanya’ya yapılacak ihracat ürünleri arasında genellikle gıda ürünleri, makine, tekstil ürünleri ve elektronik ürünler gibi ürünler yer alıyor.

Uygun fiyat ve güvenli ihracat işlemleri ile firmamız sektörün öncüsü olarak hizmet veriyor. Türkiye ve Almanya arasında kurmuş olduğumuz ihracat ağı ile ürünleriniz güvenli ve yasal zemin içerisinde zamanında teslim edilerek herhangi bir olumsuzluğa mahal vermeden gerçekleşiyor. Firmamız Almanya ihracat konusunda gönderilecek ürünlerin nitelikleri açısından Almanya’daki firmalara numune örnekleri gönderimini de yapıyor. Ürün ve numunelerin gönderimleri firmamız tarafından ücretsiz olarak yerine getiriliyor. Numunelerin kabul edilmesi durumunda bu durum şirket ve firmalara bilgi verilerek gönderilecek ürün ve hizmetlerin tonajları ayarlanarak iş güvenliği kuralları çerçevesinde ihracat işlemlerine başlanıyor.

Almanya İhracat İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

Firma ve şirketlerin gönderilmesini istediği ürün ve hizmetlerin hazır olduklarını tarafımıza bildirilmesi ile birlikte daha önceden belirlenen miktar baz alınarak güvenli araç tahsisi yapılarak havaalanına gönderiliyor. Almanya ihracat işlemlerimiz belli bir tonaja kadar olan kısmını uçak ile ulaştırarak gerekli ihracat işlemlerini yerine getiriyor. Ürün ve hizmetlerin uçağa yerleştirilmesi ile birlikte ülkeden çıkış yaptığı an ürün ve hizmet sahibi firma ve şirketlere tarafımızdan bilgi veriliyor. Ürün ve hizmetlerin Almanya’da bulunan şirket ve firmalara ulaşması ve sorunsuz teslimatı sonrasında da tarafımızdan şirket ve firmalara bilgi veriliyor.

 

Almanya İhracat İşlemlerinde Numune Gönderimi Nasıl Yapılıyor?

Firmamız, ülkemizdeki şirket ve firmaların genellikle yedek parça, inşaat malzemesi, tekstil ürünleri, aksesuar gibi gönderileri için 150 kg ‘ye kadar numune örneklerini alarak Almanya için ülkeden çıkış yapıyor. Almanya’ya numune amacı ile çıkarılacak olan ürünler proforma sistemi ile çıkış yapıyor. Proforma sisteminde ürünler hakkında en ince ayrıntısına kadar detaylı bilgiler yer alıyor. Bu bilgilerin Almanya’da gümrük işlemlerinde önemli olması nedeni ile ürünün Almanya’ya varması ile gümrükten çıkış işlemlerini kolaylaştırmasını sağlıyor. Türkiye’den Almanya’ya ihracat anlamında çıkış yapılacak olan ürünler için herhangi bir gümrük işlemleri yapılmayarak ücretsiz olarak gönderiliyor. Ancak Almanya’ya gümrüğüne varıldığında alıcı için gümrük masrafı çıkartılabiliyor. Bu masrafta firmamız sorumlu olmadığı için böyle bir masraf konusunda ülkemizdeki şirket ve firmalar önceden bilgilendiriliyor.

Almanya İhracat Gönderimi Öncesi Yapılması Gereken İşlemleri Nelerdir?

Almanya’ya gönderilecek ihracat ürünlerinin gönderim işlemi yapılmadan önce gönderilecek süreden bir kaç hafta önce firmamız ile irtibata geçilmesi yapılacak yasal işlemler açısından oldukça önemlidir. Almanya’ya ilk kez ihracat yapılması durumunda Gümrük İdaresine ve İhracatçılar Birliğine önceden bilgi verilmesi gerekiyor.