TURKİHRACAT.NET 'TEN FİYAT TEKLİFİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Cezayir İhracat şirketi olarak ülkeler arası ihracat faaliyetleri oldukça büyük önem taşımakta olduğunun bilincinde olan bir potansiyele sahip nezih bir taşımacılık firmasıyız. 0212 210 00 50 numaralı çağrı merkezi üzerinden arayabilir, destek@turkihracat.net adresine yazılı ortamda mail atarak taleplerinizi iletebilirsiniz. Ülkeler arasında gelişen ihracat faaliyetleri her iki ülkenin ekonomisini ve ülkelerin firma ve şirketlerinin yükselişe geçmesini sağlaması amacıyla oldukça büyük bir öneme sahiptir. Yapılacak olan ihracat faaliyetlerinde uyulması gereken belli kurallar söz konusudur. Bu kuralların başında kaliteli hizmet anlayışı geliyor.

Firma ve şirketlerin ürettikleri ürün ve hizmetlerin kaliteli şekilde üretilmesi, pazarlanması ve ülkeler arasındaki anlaşmalara göre teslimatlarının yapılması kaliteli hizmet anlayışının bir sonucu olarak gelişiyor. Eğer ki bu hizmetlerin herhangi birinde bir aksama meydana gelirse hizmetin kalite seviyesini düşürecektir. Ülkeler arasındaki ihracat aşamalarının başlangıcı öncelikle firmaların ürünlerinin üretimleri ile gerçekleşiyor.

Firmalar tarafından üretilen ürün ve hizmetler uluslar arası alanda tanıtılması için reklam ve pazarlama aşamasına geçilir. Ülkeler arasında yapılan ihracat anlaşmalarına göre üretilen ürünlere talip olan ülkeler ürünler hakkında numune örnekler talep edebilirler. Numune örneklerin değerlendirilmesi neticesinde ülkeler ürünler hakkında olumlu rapor verirse ürünlerin siparişleri için gerekli hazırlıklar yapılır. İşte bu noktada taşımacılık hizmetinin kalitesi oldukça önemlidir. Bir ülkeden başka bir ülkeye yapılacak olan taşımacılık hizmeti ürünlerin üretilmesi kadar önemli bir faaliyettir.

Taşımacılık Hizmetinde Sektörün Öncüsü

Firmamız, ülkemiz ile Cezayir arasındaki ihracat anlaşmalarına göre ülkemizdeki ürün ve şirketlerin ürettikleri ürün ve hizmetlerin kaliteli ve konforlu bir şekilde Cezayir’e ulaştırılması görevini de üstleniyor. Birçok ülkeye yapılan ihracat ürünlerin taşıma işlemleri profesyonel ekiplerimizce yerine getirilerek profesyonel olarak üretilen ürün ve hizmetlerin profesyonel olarak taşıma işleminin yapılması hizmetini veriyoruz.

Özellikle ihracat konusunda daha önce deneyimi olmayan şirket ve firmaların ihracat konusundaki prosedürlere uzak olmasından dolayı yaşadıkları zaman kaybından dolayı büyük sorunlar yaşadıkları bilinen bir gerçektir. Firmamız Türkiye’den Cezayir’e yapılacak ihracat faaliyetlerinde Gümrük Dairesi ve İhracatçılar Birliğine gerekli izin işlemlerini yaparak şirket ve firmaların zaman kazanmasını sağlıyor.

Firmamız Cezayir’deki firmalara şirket ve firmaların ürettikleri ürünlerden bir numuneyi ücretsiz olarak göndererek Cezayir’deki firma yetkilileri tarafından kalite kontrol yapılmasını sağlıyor. Bu işlem neticesinde Cezayir’deki firmalardan gelecek olan ürün ile ilgili rapor doğrultusunda ürün ve hizmetlerin üretildiği firmalara durum sonuçları belirtilerek verilen siparişler için gerekli hazırlıklar yapılır. Taşımacılık sektörü ihracat konusunda oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Cezayir Taşımacılık Sektöründeki Yerimiz

Cezayir ihracat talepleri konusunda birçok şirket ve firma firmamız ile irtibata geçerek taşımacılık hizmeti talebinde bulunabiliyor. Firmamız şirket ve firmaların Cezayir İhracatını gerçekleştirmek için yasal tüm prosedürleri yerine getirdikten sonra ihracatı gerçekleştirilecek ürün ve hizmetlerin miktar ve adetleri doğrultusunda hava alanına taşıma yapılması için firmamız tarafından yeterli sayıda araç ayarlanıyor.

Araçlara ürünler düzenli ve konforlu bir şekilde istiflendikten sonra kargo uçaklarına teslim edilmek üzere hava alanına götürülüyor. Kargo uçaklarına düzenli ve kaliteli bir işçilik ile ürünler istiflendikten sonra Cezayir’deki ilgili şirket ve firmalara teslimatı yapılıyor. Firmamız kaliteli ve işinde uzman ekiplerce faaliyetlerini yerine getiriyor. Taşıma sektörü özellikle ihracat konusunda bir bütünün önemli bir parçası olmasından dolayı oldukça önemli bir etken olarak dikkat çekiyor.

Firmamız Cezayir başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihracat ürünlerinin sevkiyatını düzenli bir şekilde yerine getirerek ürünlerin ilgili firmalara ulaşması ile birlikte Türkiye’deki firma ve şirketlere gerekli bilgiler veriliyor. Anlık olarak tüm gelişmelerden firma yetkilileri bilgilendiriliyor. Taşımacılık sektöründe öncü olan firmamız birçok firma tarafından tercih edilerek iki ülke ve iki firma arasında köprü konumunda yer alarak ihracatımızın gelişmesinde etkin bir rol oynuyor.

Cezayir Hakkında Genel Bilgi

Cezayir, kuzeyinde Akdeniz'e kıyısı olan, güneyinde ise geniş çöllerin yer aldığı, ekonomisi büyük ölçüde petrol ve doğal gaz ihracatına dayanan, tarihi olarak Afrika ile Avrupa arasındaki geçiş yolları üzerinde yer aldığından sürekli dış güçlerin ilgisini çekmiş bir ülkedir. Akdeniz ile Kızıldeniz'i birbirine bağlayan Süveyş Kanalı ile Akdeniz ile Atlas Okyanusu'nu birleştiren Cebelitarık Boğazı bir hat olarak alındığında, Akdeniz'e kıyısı olan ülkeler sırası ile Mısır, Libya, Tunus, Cezayir ve Fas'tır. Söz konusu ülkeler içerisinde ekonomisi büyük oranda ham petrol ve doğal gaz ihracatına dayanan ülkeler Cezayir ve Libya'dır. Ham petrol ve doğal gaz ihracatı ise Cezayir'in toplam ihracatının yaklaşık %98'ini oluşturmaktadır. Dolayısı ile, Cezayir ekonomisi ham petrol ve doğal gaz fiyatlarına doğrudan bağlıdır. Petrol fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar Cezayir'in ihracat ve ithalat rakamlarına birinci elden etki etmektedir.

Cezayir Ekonomisi ve Dış Ticaret

Cezayir’in resmi bir açıklama yapılmamasına karşın 24 ürün kaleminde bankacılık kanalıyla ithalatı durdurması ile ortaya çıkan kriz sürüyor. İKMİB, yaşanan sorunları dinlemek ve gelişmeler hakkında bilgilendirmek üzere Cezayir’e ihracat yapan firmalarla bir araya geldi. Cezayir geçtiğimiz günlerde ani bir kararla 24 ürün kaleminde ithalatı durdurmuştu. Resmi bir açıklama olmamasına karşın bu ürünlerin ithalatının bankacılık kanalıyla yapılamayacağı bildirilmişti. Ham madde ve yarı mamuller hariç bitmiş ürünlerin ithalatının önünü kesmeye yönelik uygulama Türkiye’ye özel olmamakla birlikte en büyük zararı görecek ülkelerin başında geliyor. Karar kapsamındaki sanayi ve gıda ürünlerinde 2016 yılında Cezayir’e yaptığımız ihracat 231,7 milyon dolar olurken plastik mamüller 92,7 milyon dolarlık ihracatla ilk sırada yer aldı. Yılın ilk yarısında da Cezayir’e gerçekleşen 128,5 milyon dolar seviyesindeki ihracatta 57,4 milyon dolarla birincilik plastik ürünlere ait. Plastik ürünleri mobilya ve halı izliyor.