TURKİHRACAT.NET 'TEN FİYAT TEKLİFİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İrlanda İhracat şirketi Türkiye'den satın aldığınız tüm mal ve ürün gruplarını İrlanda'ya ihracat taşımacılığı hizmetleri ile hızlı ve güvenli bir şekilde karşı destinasyona ulaştırabilmeniz mümkündür. En ufak paketten, en tonajlı büyük mallara hiç bir ürün grubu ayırt etmeksizin firmamız potansiyeli altında günlük servislerimizle bir noktadan diğer bir noktaya teslim etmekteyiz.

0212 210 00 50 numaralı çağrı merkezi üzerinden günün her saati hiç çekinmeden iletişim kurabilir, operasyon@turkihracat.net adresinden yazılı ortamda e posta aracılığı ile taleplerinizi ulaştırabilirsiniz.

İhracat taşımacılığı hakkında hiç bir bilginiz yok mu? İlk defa Türkiye'den İrlanda ülkesine ihracat talebinde mi bulunmak istiyorsunuz? Gümrükçünüz yok mu? Şirketiniz yok mu? Hiç dert etmeyin, tüm iş ve süreçle deneyimli ekibimiz en ince ayrıntısına kadar ince eleyip, sık dokuyarak en kaliteli hizmetleri sunmaktadır. İrlanda ihracat gururla sunar.

İrlanda İhracat Ürün Grupları

Organik kimyasallar, tıbbi malzeme ve ilaç, büro makineleri, otomatik bilgi işlem makineleri, aparatlar, aksesuar ve parçaları, uçucu yağlar, esans maddeleri, tuvalet ve temizlik maddeleri, petrol, sanayi ürünleri, süt, bisküvi, perde, halı, ayakkabı, yağlar, parfümler, optik eşyalar, duvar ve kol saatleri, motorlu kara taşıtları aksam ve parçaları, örme giyim eşyası, plastik ürünler, taş, alçı, çimento, kum, iç ve hazır giyim gibi ürün grupları Türkiye'den en çok İrlanda'ya ihracat taşımacılığı ile gönderilmiştir. İrlanda'nın en çok ihracat ve ithalat yaptığı ülkeler arasında; ABD, İngiltere, Belçika, Almanya, Fransa, Çin, Japonya ve Türkiye ülkeleridir.

İrlanda, Büyük Britanya’nın batısında uzanan adanın büyük bölümünü kaplayan bir ülkedir. Yaklaşık 3.200 km’yi bulan kıyı şeridi kuzey, batı ve güneyde Atlas Okyanusu, doğuda İrlanda Denizi ve St.George Kanalı ile çevrilidir. Tek kara komşusu, Birleşik Krallık sınırları içinde bulanan ve kuzeydoğusuna düşen Kuzey İrlanda’dır. Doğu kıyılarının Büyük Britanya’ya uzaklığı 18-193 km arasında değişir.

Türkiye - İrlanda Dış Ticaret

İrlanda ile ikili ilişkilerimizin tarihi Osmanlı dönemine uzanmaktadır. Bu çerçevede, 1847 yılında Osmanlı Padişahı I. Abdülmecit tarafından o dönemde İngiliz idaresi altında bulunan İrlanda’ya 1000 Poundluk para yardımı yapıldığını gösteren belgeler mevcuttur. Türkiye’nin Dublin Büyükelçiliği 1973 yılında açılmıştır. Ankara'daki İrlanda Büyükelçiliği ise 1998 yılı sonunda açılmıştır. Sözkonusu Büyükelçiliğin açılma kararının alınmasında, AB ile gelişmekte olan ilişkilerimizin yanısıra, İrlanda ile siyasi ve ekonomik alanda ve turizm alanında giderek artmakta olan ikili işbirliğimizin etken olduğunu söylemek mümkündür.

İrlanda ile ikili siyasi ilişkilerimizde herhangi bir sorun bulunmamakta, ilişkilerimiz her alanda gelişmektedir. İrlanda Hükümeti Türkiye’nin AB’ne üyeliğine genel olarak olumlu bir yaklaşım içinde bulunmaktadır. İrlanda, uluslararası barış ve istikrarın idamesine atfettiği önem ve son yıllarda dünyada yaşanan köklü değişim muvacehesinde, ülkemizin medeniyetlerarası diyaloğun geliştirilmesinde oynayabileceği rol ve bölgesindeki barış ve istikrara sağladığı katkıyı daha iyi idrak etmeye başlamıştır.

İrlanda’da ağır hizmet iş makineleri satıcısı bir firma makinelere uygun ataşmanları da satış esnasında sunmayı planladıklarından bahisle bu ataşmanlar konusunda özellikle telehandler ataşmanları için Türkiye’den tedarikçiler aradıklarını beyan etmiştir.

İrlanda, teknik mevzuat konusunda AB’nin düzenlemelerini uygulamaktadır. AB Komisyonu, uyumlaştırılmış Avrupa İşareti (“CE” işareti)’nin ve seçilmiş armonize uygunluk modüllerinin kullanımıyla, ticaretteki teknik engellerin elimine edilmesini desteklemektedir.