TURKİHRACAT.NET 'TEN FİYAT TEKLİFİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İsrail ihracat uzmanı olan şirketimiz, Türkiye'den satın aldığını mal ve ürün gruplarını en uygun hava navlun taşıma maliyetleri ile hızlı teslimat sürelerinde ulaştırmaktadır. Her gün yüzlerce bireysel müşteri ve kurumsal firmalara hizmetler sağlayaran Türk İhracat şirketi, kurulduğu ilk günden bu yana kaliteli ve dürüst ihracat işlemleri sunan kendi sektörünün dev kuruluşudur. İsrail ihracat sizlere en iyi hizmetleri sunabilmek için faaliyet göstermektedir.

Günün her saati hiç çekinmeden her türlü bilgi ve destek için; 0212 210 00 50 numaralı çağrı merkezi üzerinden ulaşabilirler. Ayrıca yazılı ortamda operasyon@turkihracat.net mail adresi aracılığıyla e posta gönderebilir, taleplerinizi daha kolay olarak firmamıza ulaştırmanız mümkündür. Sitemiz içerisinde yer alan tüm menü, kategori ve online işlemler gibi sistemleri ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

İsrail'e ihracat taşımacılığı hizmetlerinde çok deneyimli olan firmamız, tüm bilgi ve birikimini siz değerli müşterilerin hava taşıma operasyonları ile aktarmaktadır.

Türkiye - İsrail Dış Ticaret İlişkileri

Birleşmiş Milletler raportörü Palmer'ın Mavi Marmara Raporu'nun ardından Türkiye'nin attığı adımlar İsrail'i oldukça panikletmiş görünüyor. Her gün bir İsrailli üst düzey isim, "Özür dilesek daha iyi olur", "Dilemezsek sıkışırız" açıklamaları yapmaya başladı. Bir yandan ABD'nin İsrail'e "özür dile" baskısı yaptığı dedikodusu ortalıkta dolaşırken, öte yandan Türkiye'nin ticari yaptırım açıklamasının ardından İsrail Merkez Bankası Başkanı Stanley Fischer'in, "Türkiye ile ticaret durursa, ciddi hasar görürüz" açıklamaları İsrail Hükümeti'ne, kamuoyundan "yan çiz" dayatmasının da artmasına neden oluyor.

İsrail ve Türkiye'nin ticareti aslında kabataslak bir çok analize konu oldu. İsrail'in Mavi Marmara saldırısının hemen ardından da bu konuda defalarca gündeme gelmişti. Fakat İsrail - Türkiye ticaretinin doğru düzgün, kalem kalem, derinlemesine bir analizi hiç yapılmadı.

İsrail'in Türkiye'ye İhracatı Rekor Kırdı

İsrail’in Türkiye’ye ihracatının bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 44 artarak 560 milyan dolara ulaştığına dikkat çekilirken bu verilerin İsrail’in Mavi Marmara baskını nedeniyle Türkiye’den henüz özür dilemediği bir döneme ait olduğu vurgulanıyor.

İkili ilişkilerde hala "bol gerilim"in olmasına rağmen İsrail’in Türkiye’ye ihracatının bu yılın ilk çeyreğinde “rekor” kırdığına dikkat çekiliyor. İsrail’in söz konusu dönemde Türkiye’ye 560 milyon dolarlık ihracat yaptığı, bunun önceki yılın eş dönemine göre yüzde 44’lik bir artış oluşturduğu kaydediliyor.

İsrail İhracat Enstitüsü’nün verilerine göre, İsrail’in Türkiye’ye ihracatının yüzde 75’i de, söz konusu çeyrekte yüzde 67 artan kimyasal ve işlenmiş petrol ürünlerinden oluşuyor. Elektronik ürünler ihracatı da yüzde 158 oranında büyüyerek 19 milyon dolara ulaştığına dikkat çekiliyor.

Dış ticaretteki bu gelişmeleri yansıtan İsrailli Arutz Sheva sitesine göre, İsrail İhracat Enstitüsü Başkanı Ramsy Gabai, Calcalist ekonomi gazetesine verdiği demeçte Türkiye’ye ihracattaki artışın, ikili siyasi ilişkilerdeki bir iyileşmeden çok “Türkiye’nin İsrail’de imal edilen yüksek kalite ürüne olan ihtiyacı”ndan kaynaklandığını söyledi. Buna karşın Gabai, iki ülke arasındaki “diplomatik iklim” in iyileşmesi ile İsrail’in önümüzdeki aylarda Türkiye ile daha çok iş yapacağı inancını da dile getirdi.