TURKİHRACAT.NET 'TEN FİYAT TEKLİFİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son zamanlarda taşımacılık sektörünün gelişmesi ile birlikte bu alanda oluşan taleplerde sürekli olarak artmaya devam ediyor. Bu artış ile birlikte dünyanın çeşitli noktalarına ulaşım ve kargo hizmeti ile bu alanda kaliteli bir hizmet sunmayı amaçlayan bir firmayız. Özellikle bu kargo ulaşımı konusunda gelen talepleri resmi olarak kurulan firmamız üzerinden hızlı ve güveni bir şekilde taşımacılık işlemlerini yapıyoruz. Bu kapsamda iş adamlarının, ticaret yapan kuruluşların ya da firmaların her türlü ihracatlarında uygun fiyat, hızlı ulaşım ve kaliteli hizmet ile dünyanın her yerine taşımacılık hizmeti sunuyoruz. 0212 210 00 50 numaralı çağrı merkezinden günün her saati iletişim kurabilir, yazılı ortamda destek@turkihracat.net mail adresi üzerinden e-posta atarak yada web sayfamızda bulunan talep formları aracılığıyla şirketimize ulaşabilirsiniz.

Özellikle bu alanda hızla gelişen Orta doğu ülkeleri içerisinde sayısız noktaya taşımacılık işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu ülkeler içerisinde yer alan Katar son zamanlarda Türkiye Cumhuriyeti ile karşılıklı olarak imzalanan ekonomik iş birliği ile birlikte büyüyen ve gelişen bir piyasa olarak ortaya çıkıyor. Anlaşma sonrasında her türlü Katar ihracat taleplerini kısa bir sürede alarak yerine getiren bir firmayız. Yapılan ikili anlaşmalar üzerinden taşımacılık alanında hizmet sunan firmamız her türlü malzemeyi güvenli bir şekilde taşımasını gerçekleştirir.

Katar ülkesi üzerinde Doha ve Hamad hava limanlarına Türkiye'den satın aldığınız her hangi ürün ve mal gruplarını ihracat taşımacılığı ile hava alanı teslim garantisi ile tüm paketler emin ellerde karşı adrese ulaştırılmaktadır. Uzman ekibimiz hafta içi her gün sizden gelen çağrılar ve ihracat taşıma taleplerini en ince ayrıntısına kadar analiz ederek, tüm operasyonlar sorunsuz şekilde düzenlenmektedir. Yıllardır bizi seçen değerli müşteriler ne kadar ciddi ve kaliteli bir hizmet verdiğimizin farkında olmaktadır. Sizde bu farkındalık ile mutlu müşterilerimiz arasına katılmak isterseniz, hemen yapmanız gereken çok basit bir şey; firmamıza ulaşmaktır. Güler yüzlü ve cana yakın operatörlerimiz her gün sizden gelen istekler doğrultusunda faaliyetlerine devam etmektedir. Bütün süreçle profesyonel ekip arkadaşlarımız titizlikle ilgilenmektedir. Taşımacılık alanının her aşamasında, malı teslim aldığımız an'dan itibaren, kontrol ve paketleme gibi konumlardan sonra, çıkış belgeleri de hazırlandıktan sonra ilgili destinasyona göndermek için nakil edilir. Daha sonra çıkış yapan ihracat gönderileri gümrük aşaması bittikten sonra teslimatı gerçekleştirilir. Sektörde herkes tarafından sevilen ve büyük saygı gösterilen firmamız, yapmış olduğu yatırımlar ve çalışmalar ile kendi alanına yön veren bir kuruluştur. İhracatın kelime anlamı; Bir ülkede üretilen malın yada hizmetin yabancı ülkelere döviz karşılığında satılmasına denilmektedir. Gümrük mevzuatına uygun şekilde, Türkiye gümrük bölgesi dışına veya serbest bölgeye çıkarılmasına ihracat taşımacılığı denilir. Firmalar iç piyasaya dayalı büyümeleri için alternatifler bulmak ve piyasa ihtiyacına göre üretim yapıp dış pazara ihracat yoluyla açılmaktadır. İhracatın faydalarından bahsedecek olursak; pazar paylarını genişletmeye yardımcı olur, istihdam sağlar ve ülkemize her aşamasında döviz kazandırmaktadır.

Taşınacak Ürünler

Hızlı uçak filomuz ile kargo taşımacılığı alanı başta olmak üzere her türlü ihracat malzemesinin taşımasını yapabiliyoruz. Bu kapsamda şirketlerin ya da firmaların gıda sanayi, inşaat ve yapı denetim, makine sanayi, tekstil ürünleri, otomotiv sanayi, metal demir çelik, medikal ürünler, elektronik ve elektrik malzemeleri, sebze meyve, halı, perde, yün, sabun, deri ürünleri, otomotiv, buğday, un, mercimek, kuru bakliyat, hazır giyim, iç giysi, endüstriye ürünler ve buna benzer çeşitli ürünlerin taşımacılığını oluşturduğumuz uçak filosu ile hızlı bir şekilde havadan gerçekleştiriyoruz. İhracat teslimat sürelerindeki sıkışıklığın farkında olan firmamız anlaşma sağlanması sonrasında mümkün olan en kısa sürede uçuş planını ve kargo planlamasını yaparak malzemeleri talep edilen ülkeye götürür.

İhracat Dengesinin Korunması

Ülkelerin ekonomilerindeki en önemli verilerin başında ihracat rakamları gelir. Bununla birlikte ihracat yapılması durumunda dolar cinsinden ülkeye bir girdi oluştuğundan dolayı bu konuda daha özenli, daha planlamalı ve daha dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Bundan dolayı ihracat durumlarında firmalar uluslararası rekabet kapsamında hızlı işlemleri talep eder. Firmamız da bu ihracat ithalat dengesi konusunda daha hassas bir şekilde hizmetlerini sürdürür. İhracat durumlarında resmi belgeler ve gümrük işlemlerinin ardından ürün kısa bir sürede teslim edilmesi önemlidir.

Hızlı Gönderi İle Rekabetin Sağlanması

Dünya genelinde her sektörde birçok firma faaliyetini sürdürür. Özellikle rekabetin yoğun olarak yaşandığı her sektörde fark yaratılarak bir adım daha ilerde olmak çok ciddi bir getirisi olan bir konudur. Bu kapsamda yapılacak hızlı gönderi ve hızlı teslimat bile firmaların her zaman daha önemli avantajları elde etmesine vesile olur. Tam bu noktada ise firmaların taleplerini karşılayan şirketimiz teslimat konusunda öncü olan bir firma olarak ön plana çıkar. Bizi tercih etmeniz durumunda rekabet içerisinde sağlam ve ayakları yere basan bir firma olarak işlerinizi zamanında teslim eden kaliteli firmalar arasına girersiniz.

Taleplerin Oluşturulması

Firmaların taşımacılık alanındaki taleplerini elektronik posta yolu ile yapabilirler. İhracat kaydı olmayan firmalar dahi bu sistem vesilesi ile her türlü ihracat işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu alanda özellikle taşınacak malın faturası, beyannamesi veya gümrükleme işlemlerinde gerekli olan her türlü işleme uygun olması durumunda herhangi bir sorun ile karşılaşılmaz. Özelikle ihracat yapılan karşı firmanın bu alanda ihracat yetki belgesine sahip olması zorunludur. Bu durumda herhangi bir sorun ile karşılaşmadan firmamız aracılığı ile ürünlerinizi hızlı ve güveni bir şekilde teslimatını yapabilirsiniz. Bu alanda hizmet veren firmamız ile kısa bir sürede iletişim kurabilirsiniz.

İhracatlar Yüzde %1.8 Oranında Arttı

TİM(Türkiye İhracatçılar Meclisi), 2017'nin haziran ayına ilişkin ihracat verilerini açıkladı. Tüm açıklanan veriler büyük bir şeffaflıkla sizlere aktarılmaktadır. Türk İhracat şirketi ile yurt içinden Katar ülkesine ihracat taşımacılığı yapacak olan müşteriler kesinlikle doğru adrestedir.

Buna göre haziranda ihracat, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 1,8 artarak 12 milyar 70 milyon dolar oldu. Son 12 aylık dönemdeki ihracat ise geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 4,5 artışla 147 milyar 329 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti.

Sanayi de Gemi, Yat ve Tarım da Zeytin

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, haziran ayında en fazla ihracat artışını sanayi ürünlerinde yüzde 178 ile gemi ve yat sektörünün elde ettiğini söyledi. Tarım ürünlerinde ise yüzde 63 artış ile zeytin ve zeytinyağı sektörünün yakaladığını belirten Büyükekşi, yılın ilk 6 aylık döneminde ihracatı sırtlayan sektörün yine otomotiv olduğuna işaret ederek, "En fazla ihracat yaptığımız bu sektör, ihracatını yaklaşık 2,7 milyar dolar artırma başarısını gösterdi." dedi.

Katar İhracatı Yüzde %49 Arttı

Haziran ayında bir önceki yılın aynı ayına göre AB'ye ihracatın yüzde 2,8 artış gösterdiğini aktaran yetkililer, şunları kaydetti: "Böylelikle haziranda AB'nin ihracatımızdaki payı 50,5 oldu. Bunun yanında haziranda Kuzey Amerika'ya ihracatımız yüzde 17,8, Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerine yüzde 17, Uzakdoğu'ya ise yüzde 21 artış gösterdi. Diğer taraftan, ihracatımız Afrika'ya yüzde 6, Ortadoğu'ya ise yüzde 9,9 azaldı. Ortadoğu'ya ihracatımızın gerilemesinde İran, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne olan ihracatımızdaki gerileme etkili oldu. Bu 3 ülkeye haziran ayındaki ihracatımız 234 milyon dolar geriledi. Bunların yanında Katar'a ise ihracatımız yüzde 49,2 artış kaydetti.

Değer bazında ise bu artış 17,6 milyon dolar düzeyinde. İlk 6 ayda ise ihracatımız AB'ye 3 milyar dolar artış kaydetti. AB'den sonra ihracat artışımıza en büyük katkıyı 936 milyon dolar artış ile Kuzey Amerika ülkeleri ve 659 milyon dolar artış ile Ortadoğu vermiş oldu."